A 9. GYERMEK- és IFJÚSÁGI SZÍNHÁZI SZEMLE programja

Art Limes | 2017-10-06

A szemle hetében 21 előadás – babaszínház, bábszínház, mesejáték, ifjúsági színházi előadás, színházi nevelési előadás, beavató színházi előadás, táncjáték – várja a közönséget az elmúlt időszak termésének legjavából. És még ennél is több: fordulatokkal teli történetek, mesebeli hősök és birodalmak, esendő emberek, kreativitás és játékosság, apró csodák egész sora. Reményeink szerint élményekben gazdag, tartalmas fesztivál részesei leszünk - DOLHAI ISTVÁN a MTMK igazgatója.

A Marczibányi Téri Művelődési Központban 2017. október 9-15. között megrendezésre kerülő 9. Gyermek- és Ifjúsági Színházi Szemlére 100 (mesebeli szám!) előadás nevezése érkezett. A szemle programjára - a benevezett előadások megtekintése, elemzése, értékelése után - szakmai csoport tett javaslatot, melynek tagjai: Gyevi-Bíró Eszter színházi nevelési koordinátor; Kaposi László rendező, drámatanár; Szakall Judit közművelődési szakértő. Az előadások szakmai minősége mellett figyelembe vették a szemle felhívásában megjelölt szempontokat is. Véleményük és javaslatuk alapján állították össze a szemle programját.

RÉSZLETES PROGRAM

OKTÓBER 9. HÉTFŐ

10.00 VASKAKAS BÁBSZÍNHÁZ
KÖRBE, KÖRBE, KARIKÁBA
aprók színháza
Ajánlott életkor: 0–3 éveseknek
Az előadás időtartama: 20’ + 20’ játék

11.00 KOLIBRI GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI SZÍNHÁZ
NINCSENAPÁM, SEANYÁM
ifjúsági színházi előadás
Ajánlott életkor: 14–18 éveseknek
Az előadás időtartama: 80’
Az előadás technikai okok miatt a Kolibri Színházban kerül bemutatásra. Az előadás zártkörű.

14.00 CSOKONAI SZÍNHÁZ
JERUZSÁLEM
osztálytermi színházi nevelési előadás
Ajánlott életkor: 10–13 éveseknek
Az előadás időtartama: 135’

OKTÓBER 10. KEDD

10.00 HEVESI SÁNDOR SZÍNHÁZ
PETER
osztálytermi színházi nevelési előadás
Ajánlott életkor: 14–19 éveseknek
Az előadás időtartama: 180’

14.30 ARIEL IFJÚSÁGI ÉS GYERMEKSZÍNHÁZ
A BRÉMAI MUZSIKUSOK
mesejáték
Ajánlott életkor: 9–12 éveseknek
Az előadás időtartama: 60’

OKTÓBER 11. SZERDA

9.30 KEREKASZTAL SZÍNHÁZI NEVELÉSI KÖZPONT–INSITE DRAMA
AZ ÓRIÁS ÖLELÉSE
komplex színházi nevelési előadás
Ajánlott életkor: 4–7 éveseknek
Az előadás időtartama: 60’
Helyszín: Százszorszép Óvoda (1025 Budapest, Fillér u. 29.)
Az előadás zártkörű.

11.30 BÓBITA BÁBSZÍNHÁZ
SZÉLKÖTŐ KALAMONA
bábszínházi előadás
Ajánlott életkor: 5–10 éveseknek
Az előadás időtartama: 50’

15.00 NEPTUN BRIGÁD
HAMLETMAN
beavató osztálytermi előadás
Ajánlott életkor: 16–17 éveseknek
Az előadás időtartama: 100’

OKTÓBER 12. CSÜTÖRTÖK

9.30 GÓBI RITA TÁRSULAT
PICI BONBON
táncjáték
Ajánlott életkor: 3–5 éveseknek
Az előadás időtartama: 30’

10.00 BUDAÖRSI LATINOVITS SZÍNHÁZ
MOSONYI ALIZ: AZ ÖREG KISASSZONY AUTÓSMESÉI
mesejáték
Ajánlott életkor: 5–10 éveseknek
Az előadás időtartama: 50’

13.00 PARTVONAL MŰHELY
BÁNK AZ ESKÜDTSZÉK ELŐTT
beavató színházi előadás
Ajánlott életkor: 14–16 éveseknek
Az előadás időtartama: 80’

15.00 RÉV SZÍNHÁZI ÉS NEVELÉSI TÁRSULAT
MASSZA
komplex színházi nevelési előadás
Ajánlott életkor: 14–15 éveseknek
Az előadás időtartama: 150’

OKTÓBER 13. PÉNTEK

9.30 PARTVONAL MŰHELY
CSUKÁS ISTVÁN: ÁGACSKA
interaktív zenés mesejáték
Ajánlott életkor: 6–10 éveseknek
Az előadás időtartama: 90’

11.00 BOHÓCOK A LÁTHATÁRON–K.V. TÁRSULAT–NÉVTELEN UTAK ALAPÍTVÁNY
KIÁLLOK ÉRTED
színházi előadás feldolgozó foglalkozással
Ajánlott életkor: 15–18 éveseknek
Az előadás időtartama: 90’ + 45’ feldolgozó foglalkozás

14.00 KEREKASZTAL SZÍNHÁZI NEVELÉSI KÖZPONT
CSEND
komplex színházi nevelési előadás
Ajánlott életkor: 13–16 éveseknek
Az előadás időtartama: 120’

OKTÓBER 14. SZOMBAT

10.00 MESEBOLT BÁBSZÍNHÁZ
MICHEL OCELOT: KIRIKOU ÉS A BOSZORKÁNY
bábjáték
Ajánlott életkor: 5–10 éveseknek
Az előadás időtartama: 50’

11.00 KABÓCA BÁBSZÍNHÁZ
KODZSUGUKILA, A BOSZORKÁNY
afrikai történet bábokkal és különleges hangszerekkel
Ajánlott életkor: 5–10 éveseknek
Az előadás időtartama: 50’

16.30 MANNA KULTURÁLIS EGYESÜLET – ESZME
GIMESI DÓRA: A MACSKAHERCEG KILENCEDIK ÉLETE
játék az esendőségről és a szerelemről
Ajánlott életkor: 13–18 éveseknek
Az előadás időtartama: 70’

OKTÓBER 15. VASÁRNAP

11.00 GRIFF BÁBSZÍNHÁZ
SZÉPEN SZÓLÓ BABUKAMADÁR
bábjáték
Ajánlott életkor: 6–10 éveseknek
Az előadás időtartama: 60’

15.00 FABÓK MANCSI BÁBSZÍNHÁZA
A HÁROMÁGÚ TÖLGYFA TÜNDÉRE
bábelőadás
Ajánlott életkor: 6–14 éveseknek
Az előadás időtartama: 60’

16.00 SOLTIS LAJOS SZÍNHÁZ
HANTOCSKA
zenés mű-népmese
Ajánlott életkor: 8–14 éveseknek
Az előadás időtartama: 60’

 

Alább olvashatóak a meghívásra javasolt előadások, továbbá az oktatási és közművelődési intézmények figyelmébe ajánlott előadások listája.

Versenyprogramon kívül meghívott előadások
 

Színház/társulat neve Előadás címe Előadás műfaja Rendező
Hevesi Sándor Színház Peter osztálytermi színházi nevelési előadás (TIE) Madák Zsuzsanna
Kerekasztal Társulás Csend színházi nevelési előadás (TIE) Szenteczki Zita
PartVonal Műhely Bánk az esküdtszék előtt beavató színházi előadás Telihay Péter


A szemletanács véleménye alapján további 32 előadást ajánlanak– oktatási és közművelődési intézmények számára – meghívásra, megtekintésre.
 

Színház/társulat neve Előadás címe Előadás műfaja Rendező
Álomzug Társulás Békamenyecske mesejáték bábokkal Gulyás László, Tóth Krisztina
Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza Világgá mentem verses mesejáték Jankovics Anna
Budaörsi Latinovits Színház Ebcsont és nyúlcipő mesejáték Kuthy Ágnes
Budapest Bábszínház Gengszter Nagyi bábjáték élő színészekkel Hoffer Károly
Ciróka Bábszínház Így volt - tantermi nyomozás részvételi színházi előadás Ivanics Tamás
Csiky Gergely Színház, Kaposvár Hello, náci! tantermi dráma Fándly Csaba
Escargo Hajója Színházi és Nevelési Szövetkezet Őket is hazavárták preventív tragédia Tölgyfa Gergely
Góbi Rita Társulat Füled érjen bokáig! táncos meseelőadás mozgásfoglalkozással Góbi Rita
Griff Bábszínház Pötty babaszínházi előadás A társulat
Griff Bábszínház A 3 emeletes mesekönyv bábjáték Somogyi Tamás
Harlekin Bábszínház Pinokkió zenés bábjáték Halasi Dániel
Harlekin Bábszínház Szentivánéji álom bábos játék színházi nevelési foglalkozással Somogyi Tamás
Kabóca Bábszínház Szegény Dzsoni és Árnika bábelőadás Pájer Alma Virág eh.
KB35 Inárcs Kimondva-kimondatlanul színházi nevelési előadás (TIE) Szivák-Tóth Viktor
Kerekasztal Társulás Kéksziget színházi nevelési előadás (TIE) Kárpáti Péter és
Kárpáti István
Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház Minden dolgok könyve ifjúsági színházi előadás Kiss Márton
Közép-Európa Táncszínház Ki vagy te, kortárs tánc? Interaktív táncismereti előadás Kun Attila
MaNNa Kulturális Egyesület Karnyóné bohózat úszósapkában Szilágyi Bálint
MaNNa Kulturális Egyesület Sündör és Niru gyerekelőadás Varsányi Péter
Mentőcsónak – Manőver Alkotócsoport A néma tartomány osztályterem-színházi előadás Pass Andrea
Mesebolt Bábszínház Lila fecske bábjáték Veres András
Miskolci Nemzeti Színház Bánk bán opera beavató opera beavató Cser Ádám
Nyitott Kör Egyesület Magam vagyok TIE Meszlényi-Bodnár
Zoltán
PartVonal Műhely Panka álomországban zenés mesejáték óvodásoknak Szilvási Dániel
RÉV Színházi és Nevelési Társulat Kívül - belül (TIE) színházi nevelési előadás (TIE) Pass Andrea
Soproni Petőfi Színház 35 kiló remény színházi nevelési előadás (TIE) Németh Ervin
Vaskakas Bábszínház Nem, nem, hanem csecsemőszínház Ujvári Janka
Vaskakas Bábszínház Tündérkeresztanya bábelőadás Rab Viki
Váróterem Projekt, Kolozsvár Qkac bábelőadás Palocsay Kisó Kata
Vojtina Bábszínház Halak kora tantermi részvételi színházi előadás Madák Zsuzsanna
Vojtina Bábszínház Szerencsés János, avagy az ördög vásári bábjáték Markó Róbert e. h.
Ziránó Színház A zöldszakállú király bábjáték Veres András